De keerzijde van SD-WAN

De nadelen van edge SD-WAN

Gezien de vele voordelen die SD-WAN technologie biedt, komt de sterk groeiende adoptiegraad niet uit de lucht vallen. Er zijn tal van redenen waarom organisaties SD-WAN kiezen: verbeteren van de prestaties van cloudapplicaties te, de WAN-kosten te verlagen, hun bedrijf flexibeler te maken – allemaal voordelen die bedrijven vandaag de dag aanspreken.

SD-WAN biedt dus een schat aan voordelen, maar heeft ook een “donkere kant” waarmee bedrijven die deze technologie aanschaffen rekening moeten houden. Zo is het waarborgen van de betrouwbaarheid en beschikbaarheid van de ‘mid-mile’ en de ‘last-mile’ vaak lastiger dan bij MPLS. Elk voordeel heeft zijn nadeel tenslotte. In dit artikel wordt stilgestaan bij de valkuilen van SD-WAN.

NL-Form: The dark side