Wat is een edge device?

Een edge device is een type netwerkapparaat dat werkt aan de rand van een netwerk waar het verbinding maakt met andere netwerken of apparaten. Zie het als de gateway voor gegevens die een netwerk binnenkomen en verlaten. Waarom is een edge device nodig? Een edge device is belangrijk voor netwerkbeveiliging, routering en filtering. Je zou een edge device kunnen vergelijken met een poortwachter.

Wat is een edge device?

Voorbeelden van edge devices zijn routers, switches, firewalls en sockets.

Wat deze apparaten doen is de verkeersstroom beheren, ervoor zorgen dat het netwerk veilig is, en verschillende soorten netwerkdiensten leveren zoals DHCP, NAT, en VPN. Ze zijn in feite verantwoordelijk voor alle belangrijke netwerkzaken die zich aan de edge afspelen.

De laatste tijd is er de term edge computing. Dit betekent dat gegevens worden verwerkt aan de rand van een netwerk, in plaats van in een centraal datacenter. Dus als we het in deze context over randapparatuur hebben, hebben we het niet alleen over routers. We hebben het ook over apparaten zoals IoT-sensoren, gateways en edge servers.

Lately, there’s been this term called edge computing. This means that data is processed at the edge of a network, rather than in a central data center. So when we talk about edge devices in this context, we’re not just talking about routers. We’re also talking about devices like IoT sensors, gateways, and edge servers.

Lately, there’s been this term called edge computing. This means that data is processed at the edge of a network, rather than in a central data center. So when we talk about edge devices in this context, we’re not just talking about routers. We’re also talking about devices like IoT sensors, gateways, and edge servers.

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *