Waarom heeft SD-WAN SASE nodig?

In het verleden loste IT opkomende zakelijke behoeften op met zogenaamde ‘point solutions’, en naarmate er meer netwerk- en beveiligingsproducten bijkwamen, werd er van IT verwacht dat ze deze allemaal zouden beheren en onderhouden. Deze verantwoordelijkheid leidde tot het beeld dat IT-teams het bedrijfsnetwerk en de beveiliging alleen volledig onder controle konden houden door alles zelf te beheren. Maar naarmate bedrijven zich verder ontwikkelden en netwerken werden uitgebreid met cloud-toepassingen en externe gebruikers, werd het te ingewikkeld, te duur en te traag om dit alles zelf te beheren.

De prijs die ondernemingen betalen voor producten die één element van het geheel oplossen, is niet alleen de voor de hand liggende financiële kosten, maar ook de complexiteit en de last van het omgaan met de evaluatie van leveranciers, aanschaf, integratie, onderhoud en probleemoplossing van meerdere afzonderlijke componenten. Deze complexiteit leidt ook tot een gebrek aan controle.

Herkent u deze uitdagingen? In dit whitepaper ‘Why does SD-WAN need SASE? leest u wat u er aan kunt doen.

NL-Form: Why does SD-WAN need SASE