Gartner beschrijft CASB als volgt:

Cloud Access Security Brokers (CASB’s) zijn on-premise of cloud gebaseerde beveiligingsbeleids brokers, geplaatst tussen cloud service consumenten en cloud service providers om het bedrijfs-beveiligingsbeleid te combineren en/of te onderbreken wanneer cloud gebaseerde IT resources worden benaderd.

Wat zijn  CASB’s?

CASB’s omvatten meerdere soorten controles van het beveiligingsbeleid. Voorbeelden hiervan zijn authenticatie, single sign-on, autorisatie, credential mapping, device profilering, encryptie, tokenization, logging, alertering, malware detection/prevention, enzovoort.

Wat zijn CASB's?

Hoe nuttig is CASB?

Wanneer een bedrijf cloud diensten gebruikt, zijn daar een aantal risico’s aan verbonden, zoals het niet weten hoeveel niet-goedgekeurdeapplicaties zonder toestemming door werknemers worden gebruikt. Dit heet shadow-IT.

Cloud Access Security Broker (CASB)-oplossingen helpen bedrijven deze risico’s te beheersen en ervoor te zorgen dat hun gegevens veilig zijn. CASB kan een bedrijf helpen om te zien welke applicaties worden gebruikt, de toegang tot deze applicaties te controleren en de gegevens te beschermen in het geval een security dreiging en/of een datalek. Dit wordt gedaan door middel van de CASB-policies.

Kortom, CASB kan ook uw beveiliger zijn voor SAAS diensten binnen uw bedrijf.

What ziijn de andere componenten van SSE? 

Lees hier meer over ZTNA

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *