Levensader of levensbedreigend? De netwerk leverancierskeuze

Levensader of levensbedreigend? De netwerk leverancierskeuze

De cruciale ruggengraat van uw bedrijf, het netwerk, kan te maken krijgen met ongezonde of zelfs bedreigende situaties. Het is niet ondenkbaar dat er beslissingen over ontwerp, aanschaf en beheer genomen worden op basis van verouderde en destructieve netwerk leveranciersrelaties. Dat vraagt om uitleg…

Klopt de manier van kiezen wel?

Marktleiders, grote bekende wereldmerken, verschijnen meestal bovenaan op de shortlist. Met de gedachte dat deze bedrijven doorgaans de meeste functies, de krachtigste hardware, de snelste netwerken en de beste product portfolio’s kunnen bieden. De vraag is of deze manier van kiezen altijd de juiste is. De kans dat een kleinere netwerkpartij beter de echte uitdagingen van de klant begrijpt is zeker aanwezig, omdat ze niet gebonden zijn aan een netwerk of technologie. U voelt zichzelf ook nog klant, omdat persoonlijke of menselijke waarden nog vaker gelden. In hun drang om het beter te doen dan marktleiders dagen zij zichzelf voortdurend uit om betere opties te vinden.

Hoe modern is uw levensader?

Een recent artikel uit ChannelConnect zette ons aan het denken. Cyberaanvallen richten zich doelbewust op de thuiswerker in 2021, valt hier te lezen. Technologieën die thuiswerkers gebruiken, zoals VPN en RDP, liggen onder vuur. Ons denkmoment was of organisaties wel met de juiste dingen bezig zijn. Is de op- en afrit van de levensader wel veilig genoeg? Bij de term VPN, Virtual Private Network, heeft iedereen een andere beleving, maar onze ervaring is dat er op allerlei plekken VPN Concentrators gebruikt worden die al sinds jaren geen enkele update gehad hebben. Dat gebeurt zelfs als ze in een datacenter staan! Daarentegen is een security stack in de Cloud volledig voor u beheerd en altijd up-to-date.

Krijgt u wel alles te horen van leveranciers?

Waar we steeds vaker mee te maken krijgen zijn bedrijven die niet beschikken over de huidige stand van zaken aangaande security. Krijgen de C-level beslissers dan wel alles te horen? Er wordt bijvoorbeeld op een verouderde manier gesproken over ‘weer een firewall erbij’, terwijl dat vaak helemaal niet nodig blijkt te zijn. Zakendoen met een MPLS leverancier betekent eenvoudigweg dat uw organisatie op korte termijn zal worden ingehaald door de concurrentie. Deze traditionele netwerken zijn ontworpen om enterprise vestigingen onderling te verbinden en kunnen de overgang naar Cloud niet aan. Dat kan ‘levensbedreigend’ zijn, bijvoorbeeld als het gaat om veiligheid of het faciliteren van de mobiele werker.

Een onafhankelijke blik helpt

De netwerk leverancierskeuze bepaalt u zelf, maar een extra check of uw levensader echt veilig is doen we samen. Het is nu een belangrijk moment om iets aan kwetsbaarheden te gaan doen. In hetzelfde artikel van ChannelConnect staat dat cybercriminelen op zoek zijn naar zwakke plekken die op legacy systemen draaien. Zoals bijvoorbeeld kwetsbare, niet te updaten Windows 7 omgevingen. Dan blijft er maar één optie over: het moderniseren van de gehele netwerk infrastructuur. Dus niet vasthouden aan waarden die jaar over jaar, volgens de grootmachten op deze aarde, voldoende veilig zouden moeten zijn…

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://nativewptheme.net/thirty_seventh/wp-content/uploads/2017/04/bg-slider.png);background-size: initial;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}